BETA
Mądry przed szkodą

Bądźmy Razem Bezpieczni

Uwaga Kierowcy

22 czerwca 2016 r. rozpocznie się VIII edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”, mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby kolizji i wypadków.

Już po raz ósmy Spółka Tramwaje Warszawskie organizuje kampanię społeczną „Bądźmy Razem Bezpieczni”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację i ostatecznie zmniejszenie do zera liczby ofiar kolizji z udziałem tramwajów. Kampania rozpoczęła się w 2009 roku i odniosła sukces – liczba wypadków z udziałem pieszych oraz samochodów na warszawskich torowiskach zmniejszyła się o ponad 30%.

W ramach tegorocznej kampanii Spółka Tramwaje Warszawskie organizuje liczne wydarzenia edukacyjne – pokazy udzielania pierwszej pomocy połączone z prelekcjami, mini-wykładami policjantów i filmami, warsztaty rowerowe w Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej (60 lekcji), cykl 20 audycji radiowych w lokalnej rozgłośni, 12 spektaklów edukacyjnych „Kulek” dla uczniów szkół podstawowych, 20 warsztatów teatralnych i spektakl „Bezpiecznie chce się żyć” na Torwarze. Fundacja ZenDriving w tym roku ponownie przygotowała grę edukacyjną.

W dniu Inauguracji w Zakładzie Realizacji Przewozów „Wola” przy ulicy Siedmiogrodzkiej 20 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, mająca na celu uwrażliwienie wszystkich uczestników ruchu drogowego na wszelkie zagrożenia i konsekwencje, jakie wynikają z braku ostrożności na drogach i torowiskach. Wezmą w niej udział: Michał Szczerba – poseł na sejm RP, Piotr Jakubczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, dr Anna Kwiecień z Fundacji ZenDriving, Adam Pietrzak – koordynator krajowy Ratownictwa Drogowego oraz przedstawiciele Spółki Tramwaje Warszawskie. W czasie konferencji zostaną poruszone tematy związane z prewencyjnymi działaniami rządu w zakresie BRD, statystykami dotyczącymi wypadków z powodu używania telefonu w czasie uczestniczenia w ruchu drogowym, a także prowadzonymi działaniami edukacyjnymi.

Głównym punktem Inauguracji będzie widowiskowa symulacja wypadku tramwaju z samochodem osobowym oraz pokaz profesjonalnej akcji ratowniczej z udziałem specjalistycznych służb. Dodatkowo, uczniowie szkół podstawowych biorący udział w Inauguracji będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć spektakle edukacyjne oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Organizatora i jego Partnerów.

Kampania społeczna „Bądźmy Razem Bezpieczni” z roku na rok znajduje coraz większe grono odbiorców, co znacząco przekłada się na zmniejszenie ilości wypadków na drogach. Spółka współrealizuje założenia „Dekady Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2020”, polegające na poprawie światowego bezpieczeństwa drogowego.


Ładowanie
Uwaga Kierowcy