BETA
Mądry przed szkodą

Barbórka: dwa razy więcej emocji

Uwaga Kierowcy

W tym roku organizatorzy Rajdu Barbórka wprowadzają zmiany, dzięki którym kibice będą mogli w pełni przeżyć każdy kilometr rywalizacji. Stanie się tak dzięki zastosowaniu zasady „jazdy na suwak” na odcinkach specjalnych na Bemowie i Torze Modlin.

Po pokonaniu porannego odcinka specjalnego, zlokalizowanego na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie, kierowcy ruszą na próbę w Modlinie, by stanąć do walki na OS2.

W przeciwieństwie do wcześniejszych edycji Barbórki, załogi nie będą przejeżdżać trasy dojazdowej kilkukrotnie, ale zaledwie 15 minut po zakończeniu przejazdu, ponownie staną na starcie tego samego odcinka. W efekcie równolegle, z przesunięciem kwadransa, rozgrywane będą odcinki OS2 i OS3, a samochody będą ruszać do rywalizacji co 2 minuty, dzięki czemu zawodnicy będą mogli ponownie wystartować do trwającego już OS’u w powstałej przerwie. Podobna zasada będzie obowiązywała na odcinkach OS4 i OS5, kiedy walka powróci na Bemowo.

Pierwszy odcinek w Modlinie rozpocznie się o 9:05, natomiast podwójny OS na Bemowie ruszy piętnaście minut przed południem (11:45 start OS4, 12:00 start OS5). Dzięki takiej konfiguracji, nie tylko załogi, ale także rajdowi kibice, nie będą zmuszeni do dwukrotnego pokonania długiego fragmentu dojazdowego pomiędzy Bemowem a Torem Modlin.

Co roku staramy się wprowadzać kolejne udogodnienia, które sprawią, że Rajd Barbórka będzie jeszcze ciekawszy i bardziej przyjazny zarówno dla kibiców, jak i załóg. Jest oczywiste, że stosunek długości tras dojazdowych do długości odcinków powinien być podczas takiej imprezy dostosowany do potrzeb wszystkich, którzy uczestniczą w tym wspaniałym, rajdowym wydarzeniu, szczególnie, że cała rywalizacja zamyka się w zaledwie kilku godzinach. Mam nadzieję, że nowa konfiguracja Rajdu Barbórka spodoba się i spotka z uznaniem – powiedział Dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.

Rajd zakończy tradycyjne Kryterium Asów na Karowej, początek przejazdów pokazowych zaplanowano na 17:00.

 


 

Rajdowy weekend rozpocznie się w środę 28.11 konferencją prasową. W piątek 30.11 tradycyjnie zapraszamy przed CH Bemowo, gdzie kibice będą mieli okazje zobaczyć z bliska wszystkie samochody podczas badania kontrolnego.  Tego samego dnia o 15:00 na terenie Autodromu Bemowo odbędzie się odcinek testowy, który przyniesie już prawdziwe rajdowe emocje. Wstęp na piątkową odsłonę Rajdu Barbórka tradycyjnie jest bezpłatny. Prawdziwy początek 56. Rajdu Barbórka to ceremonia startu na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia z ulicą Karową w piątek 30 listopada.


Ładowanie
Uwaga Kierowcy