BETA
Mądry przed szkodą

Kierowco, sprawdź swój czas reakcji, uwagę i styl jazdy

Fundacja ZenDriving

Prowadzenie pojazdu to wielofunkcyjna aktywność, w której uwaga musi obsłużyć wiele aspektów drogi naraz, począwszy od centralnego zadania, przez widzenie peryferyjne, ignorowanie dystraktorów, aż do przewidywania, co się wydarzy i podejmowania decyzji. Analizy psychologów transportu pokazują wyraźnie, że nie tylko intencje decydują o tym, że łamiemy przepisy, ale i stopień naszej uważności.

Gra zrealizowana przez Fundację ZenDriving pod opieką merytoryczną psycholog Agaty Sobieckiej na potrzeby VII edycji kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni” organizowanej przez Spółkę Tramwaje Warszawskie ma na celu zbadanie uważności oraz stylu jazdy przyszłych i obecnych kierowców w wybranych przedziałach wiekowych.

Prosta 45-sekundowa gra obsługiwana strzałką w dół i strzałką do góry mierzy powyższe parametry na podstawie czasu oraz poprawności reakcji gracza. W oparciu o zebrane podczas trwania kampanii dane, psychologowie z Fundacji ZenDriving opracują raport na temat uwagi wśród młodzieży oraz osób starszych.

Zaprojektowane przez zespół ZenDriving narzędzie, choć nie jest profesjonalnym testem psychologicznym, ma pewną wartość diagnostyczną, ale przede wszystkim – podobnie jak coraz bardziej popularne w internecie neuroćwiczenia – umożliwia użytkownikom trening funkcji poznawczych, w tym: spostrzegania, uwagi wzrokowej, widzenia peryferyjnego, pamięci, podejmowania decyzji, czujności uwagi, czasu reakcji złożonej i przerzutności uwagi. Jest to również interesujący refleksomierz, gwarantujący dobrą zabawę.


Fundacja ZenDriving
http://fundacjazendriving.pl

Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukowanie i szkolenie kierowców. Uświadamiamy, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od innych czynności (takich jak obsługa telefonu czy nawigacji), ale przede wszystkim głowa wolna od innych myśli i spraw.

Ładowanie
Uwaga Kierowcy