BETA
Mądry przed szkodą

Ogólnopolska akcja społeczna „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”

Avatar

Ogólnopolska akcja społeczna „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”  jest odpowiedzią na zagrożenia, które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

W pierwszej odsłonie pod tytułem ”Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy: 30 sekundowy spot oraz dłuższy 3-minutowy film, który, będzie wykorzystywany podczas spotkań, szkoleń i prezentacji. Przedstawione w nich zostały niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania przy użyciu elementów odblaskowych lub świetlnych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Na filmach niewidoczne są nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu w warunkach niedostatecznej widoczności oraz, w celu porównania, bardzo widoczne osoby prawidłowo oznakowane. Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwiło zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów, co w zdecydowany sposób wpływa na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze.

Akcja „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” została objęta honorowym patronatem Krajowego Duszpasterza Kierowców.


Ładowanie
Uwaga Kierowcy